Galeria trunków - Drinki

Miami Vice - Klasyczny koktajl z dwiema warstwami

Miami Vice koktajl z truskawek i śmietany

Miami Vice to niezwykły koktajl inspirowany niezapomnianym stylem lat 80. Ten kultowy drink, złożony z dwóch warstw - Daiquiri truskawkowego i Piña Colady, oferuje nie tylko orzeźwiający smak, ale również zachwyca swoim estetycznym wyglądem. Nazwa pochodzi od popularnego serialu telewizyjnego, który uosabiał ducha i klimat modnego Miami tamtych czasów. Kombinacja świeżych truskawek, kokosowego mleka i rumu białego w tym koktajlu jest prawdziwą ucztą dla podniebienia, a dwie warstwy dodają mu niepowtarzalnego uroku. Gotowi na podróż do lat 80 w stylu Miami Vice?

Przepis na koktajl Miami Vice

Składniki:

 • 1 łyżka śmietany kokosowej
 • 1 łyżka mleka kokosowego
 • 1 łyżka syropu kokosowego
 • 60 ml rumu białego
 • 60 ml sok ananasowego
 • 30 ml soku z limonki
 • Kostki lodu
 • Truskawki

Instrukcje:

 1. Warstwa Daiquiri z truskawkami: W blenderze zmiksuj truskawki, sok z limonki oraz trochę lodu, aż uzyskasz jednolitą i gładką masę. Nalej powstałą mieszankę mniej więcej do połowy wysokiej szklanki.

 2. Warstwa Piña Colady: W czystym blenderze zmiksuj śmietanę kokosową, mleko kokosowe, syrop kokosowy, rum biały oraz sok ananasowy z lodem, aż uzyskasz kremową konsystencję. Delikatnie nalej tak uzyskaną Pina Colade na wierzch warstwy truskawkowej, starając się ich nie zmieszać.

 3. Dekoracja: Możesz ozdobić koktajl kawałkami świeżych truskawek. Podaj z kolorową słomką.

Pochodzenie drinka Miami Vice

Miami Vice, popularny koktajl z dwiema warstwami, został nazwany na cześć słynnego serialu telewizyjnego o tym samym tytule, który emitowany był w latach 1984-1990. Choć nie ma jednej oficjalnej historii jego powstania, koktajl Miami Vice jest często kojarzony z kreatywnością barmanów i fanów serialu, którzy chcieli stworzyć coś wyjątkowego, odzwierciedlającego charakter Miami lat 80.

Pomysł na Miami Vice cocktail łączy w sobie dwa klasyczne drinki - Piña Coladę i Daiquiri z truskawkami. Piña Colada to popularny drink z rumem, mlekiem kokosowym i sokiem ananasowym, podczas gdy Daiquiri truskawkowy jest wariacją klasycznego Daiquiri z dodatkiem truskawek.

Koktajl Miami Vice jest znany również z tego, że można go podawać z warstwami odwróconymi, czyli z warstwą Daiquiri truskawkowego na górze i Piña Coladą na dole.

Choć historia dokładnego powstania koktajlu może być niejasna, Miami Vice stał się popularnym i rozpoznawalnym drinkiem, szczególnie na plażach i w barach o tematyce retro, gdzie nawiązuje do estetyki i atmosfery lat 80.

Czy podobał Ci się przepis na drink? Zostaw proszę swoją ocenę.