Galeria trunków - Whisky

Jaki wybrać alkohol na wesele?

Wódka na wesele

Jaki alkohol wybrać na uroczystość weselną? Przed takim pytaniem staje każdy kto organizuje przyjęcie. Odpowiedni alkohol na wesele powinien pasować do całej koncepcji uroczystości i co najważniejsze - smakować naszym gościom. W takim razie, który alkohol będzie idealny na przyjęcie weselne? Na szczęście ciekawych opcji jest sporo i na pewno każdy znajdzie właściwy alkohol na swoje przyjęcie. 

Najczęściej wybierany alkohol na wesele

Najczęściej wybierana jest czysta wódka, która jest charakterystyczna dla polskich wesel, uniwersalna i pasuje do wszystkiego. Poniżej prezentujemy wybrane przez nas najciekawsze propozycje: 

  1. Stumbras to litewska wódka ze zboża. Poddawana jest czterokrotnej filtracji, dzięki czemu jest delikatna. Rozpoznawana dzięki umieszczeniu naturalnego kłosa żyta w środku butelki. 
  2. Biały Bocian to bardzo delikatna z czystym profilem polska wódka. Uniwersalna opcja, która dzięki swojemu smakowi pasuje również do drinków. Wyróżnia się nie tylko smakiem, ale także nietypowym kształtem butelki z eleganckim wzorem. 
  3. Ostoya to jedna z bardziej luksusowych propozycji, idealna na gustowne okazje. Zachwyca swoją czystością i pochodzi z polskich Bieszczad. 
  4. Czarna Olcha to nowość na polskim rynku. Zarówno wersja stworzona z żyta jak i ziemniaka idealnie pasuje na wesele. Żytnia ozdobiona złotymi elementami, ma profil trochę bardziej pikantny, za to ziemniaczana zachwyca delikatną słodyczą i piwnicznym posmakiem oraz srebrnymi zdobieniami na butelce. 

A co jeżeli nie każdy z gości lubi wódkę? 

Na taką ewentualność powinniśmy być zawsze przygotowani. Pozostaje nam wówczas kilka rozwiązań, a jednym z nich jest podanie na weselu wina. Bardzo elegancki trunek z bogatą historią i zaskakującymi smakami na pewno zachwyci naszych gości. Jednym z dobrych i uniwersalnych wyborów jest wino Marani Telavuri. Jest to gruzińskie wino, które możemy spróbować w kilku odsłonach. Zarówno czerwone jak i białe występuje w wersjach półwytrawnej, jak i półsłodkiej. Gruzińskie wina charakteryzują się soczystymi smakami owoców i nie raz potrafią zaskoczyć nutami przypraw w swoim smaku. Gruzja, jako kolebka winiarstwa, to zawsze dobry kierunek, aby znaleźć dobre wino.

Wiejski stół i kącik konesera

Wiejski stół to już klasyka i nieodłączony element większości wesel. Niebanalnym pomysłem jest uzupełnienie takiego stołu kącikiem dla konesera. Takie uzupełnienie w postaci kilku butelek whisky lub nalewek na pewno zachwyci naszych bardziej wymagających gości, którzy znają się na szlachetnych trunkach. Aby skomponować stół degustacyjny możemy pokusić się o irlandzką whiskey, która swoją delikatnością i pełnią owocowych smaków zachwyci naszych gości.

Dobrym wyborem będą również szkockie whisky single malt, które przewyższają jakością oraz bogactwem smaku te bardziej popularne i dobrze znane szkockie whisky typu blend. Oczywiście możemy naszych gości zaskoczyć również polskimi trunkami, na przykład nalewkami Jakob Haberfeld z Oświęcimia. Są to wysokiej jakości nalewki, stworzone za pomocą naturalnych składników, o wielu ciekawych smakach, takich jak orzech, róża, pigwa czy nawet z dodatkiem miodu. 

Trunki bezalkoholowe na weselu

Ciekawą alternatywą dla tradycyjnych alkoholi na wesele jest rynek trunków bezalkoholowych. Szeroka gama produktów daje nam możliwość poczęstowania gości niepijących lub zorganizowania wesela całkowicie bezalkoholowego. W takim przypadku dobrym wyborem będą wina bezalkoholowe, zarówno czerwone jak i białe, a także bezalkoholowy wermut, czy nawet gin. 

Mamy nadzieję, że pomogliśmy Państwu odpowiedzieć na pytanie, jaki alkohol na weselu podać naszym gościom. Wybór alkoholu na przyjęcie to zawsze trudna decyzja, aczkolwiek kierując się wymienionymi przez nas propozycjami, na pewno znajdziecie coś odpowiedniego dla Waszych gości, zapewniając im niezapomniane doznania smakowe i świetną zabawę.

Czy podobał Ci się artykuł? Zostaw proszę swoją ocenę.