Galeria trunków - Whisky

Jaki wybrać alkohol na Wielkanoc?

Alkohol na Wielkanoc

Wielkimi krokami zbliżają się do nas święta Wielkanocne, a razem z nimi spotkania z bliskimi przy rodzinnym stole. W ciągłym biegu przygotowań i sprzątania możemy nie mieć czasu, aby dobrze przemyśleć jaki trunek będzie idealnie pasował do naszych Wielkanocnych potraw.

Czysta wódka

Klasycznym i uniwersalnym wyborem zawsze będzie czysta wódka. Dzięki swojemu neutralnemu smakowi i pikantności będzie idealnie pasować do obecnych na naszych stołach mięsnych potraw. Ciekawym pomysłem, aby nieco urozmaicić dobrze znany wszystkim smak tego trunku, jest poczęstowanie gości mniej znanymi za to o wiele lepszymi wódkami. Dobrym wyborem będzie rzemieślnicza wódka Miler z Poznania. Robiona małymi partiami z ręcznie podpisywanymi etykietami na pewno zrobi wrażenie na naszych gościach. Tworzona na spirytusie ziemniaczanym potrafi zaskoczyć swoim łagodnym, słodkawym smakiem. 

Innym ciekawym pomysłem może być wódka rzemieślnicza Jakob Haberfeld, która powstaje w jednej z najstarszych fabryk alkoholi na terenie naszego kraju w Oświęcimiu. W przypadku tego trunku mamy do czynienia z spirytusem żytnim, dzięki czemu jego smak będzie trochę bardziej pikantny. Jakob Haberfeld w swojej ofercie ma nie tylko wódkę czystą, ale również wersje smakowe takie jak orzech, róża czy nawet miód. 

Wina czerwone

Oczywiście dobrym wyborem będzie dopasowane do posiłku wino. Do klasycznych świątecznych potraw sprawdzi się zarówno wino białe jak i czerwone. Wina czerwone będą świetnie pasowały do mięsnych potraw np. wołowiny lub jagnięciny. Dobrze dobrane wino czerwone uzupełni bogate smaki potraw, równoważąc delikatnie ostrzejsze akcenty, na przykład miekki i owocowy Merlot lub niektóre gruzińskie szczepy pełne owocowych nut i przyprawowych smaków, czy nawet klasyczny włoski szczep Primitivo który na pewno posmakuje każdemu z gości.

Wina białe

Dla tych, którzy wolą lżejsze potrawy, takie jak ryby, dania z drobiu czy sałatki, doskonałym wyborem będzie wino białe. Jego świeżość i delikatność idealnie współgra z łagodniejszymi smakami. W tym przypadku warto na pewno rozważyć klasyczne Chardonnay lub cytrusowego Rieslinga. 

Piwo i whisky

Oczywiście na świątecznym stole świetnie sprawdzi się klasyczne jasne piwo typu pils czy lager lub ciemne cięższe piwo takie jak stout czy porter. Również można rozważyć wybór innych mocnych alkoholi takich jak whisky, nawet dymne i pełne morskich smaków warianty tego trunku. 

Opcja bezalkoholowa

Warto też pamiętać o napojach bezalkoholowych. Rynek trunków bezalkoholowych coraz bardziej się rozwija, dzięki czemu możemy cieszyć się bezalkoholowym winem, wermutem, czy nawet ginem. Jak widać opcji jest wiele, a różnorodność świątecznych potraw pozwala nam na różne kombinacje smaków z naszymi ulubionymi trunkami. Kluczem jest zachowanie harmonii smaków i stworzenie atmosfery, która sprzyja wspólnemu celebrowaniu świąt.

Czy podobał Ci się artykuł? Zostaw proszę swoją ocenę.