Galeria trunków - Whisky

Whisky amerykańska - różnorodność smaków i aromatów

Whisky amerykańska, znana również jako bourbon lub Tennessee whiskey, jest popularnym rodzajem whisky produkowanym w Stanach Zjednoczonych. Najważniejszą cechą whisky amerykańskiej jest jej produkcja z przynajmniej 51% kukurydzy, co nadaje jej słodki smak. Dodatkowo, whisky ta jest starzona w beczkach z białego dębu, co przyczynia się do jej bogatego aromatu i koloru. Typowy smak whisky amerykańskiej zawiera nuty karmelu, wanilii i dębu, a także ma wyraźny posmak korzenny.

Whisky amerykańska Bulleit Burbon

Bulleit to bourbon amerykański, którego kompozycja tworzona jest zgodnie z 175-letnią recepturą. Charakteryzuje się aromatem żytniego ziarna oraz drewna z beczek. Bulleit leżakuje w dębowej beczce od 4 do 6 lat.

Barwa: intensywna, bursztynowa. Aromat: pełen słodyczy, z dominującymi nutami miodu, wanilii i marmolady pomarańczowej. Smak: wyjątkowo dojrzały, dymny, z nutą wanilii i pikantnymi akcentami. Serwowanie: najlepiej podawać z lodem w szklance typu tumbler

czytaj więcej...
Whisky amerykańska Bulleit Rye Burbon

Bulleit Rye to żytnia whiskey marki Bulleit wydana w 2011 roku. Przez ekspertów uważana jest za jedną z najlepszych whiskey w swojej kategorii. Produkowana jest w Lawrenceburgu, w stanie Kentucky. Receptura tej whiskey zawiera 95% destylatów żytnich oraz 5% destylatów ze słodowanego jęczmienia. Bulleit Rye dojrzewa w dębowych beczkach przez około 4 lata.

czytaj więcej...
Whiskey Gentleman Jack Rare Tennessee

Gentleman Jack Rare Tennessee Whiskey jest wysokiej klasy whiskey, wytwarzaną w Jack Daniel Distillery. Gentlemen Jack jest jedyną na świecie whiskey filtrowaną dwukrotnie przez 3-metrową warstwę klonowego węgla drzewnego, pierwszy raz zanim trafi do nowych, dębowych beczek, drugi raz już po zakończeniu dojrzewania . Najbardziej przypadnie do gustu konsumentom, poszukującym trunku, który w najlepszy sposób będzie pasował do ich wyszukanego smaku. Ta dwukrotnie filtrowana whiskey urzeka aksamitnym smakiem, który doskonale wpasuje się w recepturę drinka, nie dominując go. Gentleman Jack to najłagodniejsza strona Jack Daniels’Tennessee Whiskey.

czytaj więcej...
Jack Daniels Single Barrel Tennessee Whiskey

Jack Daniel’s Single Barrel Tennessee Whiskey jest najwyższej jakości whiskey pochodzącą z jednej beczki. Master Distiller Jimmy Bedford osobiście selekcjonuje whiskey i wybiera beczki, o których sądzi, że powstanie z nich whiskey o wyjątkowym smaku i aromacie. Whiskey jest ręcznie rozlewana do butelek, zawsze z jednej beczki, nigdy nie będąc mieszaną z whiskey z innych beczek. Koneserzy najlepszych światowych whiskey z pewnością głęboko docenią ten symbol doskonałego rzemiosła rodem z Jack Daniel Distillery.

Zawartość alkoholu: 45% obj. alk.

czytaj więcej...
Whisky Jack Daniels Tennessee

Jack Daniel’s najlepiej sprzedająca się whisky na świecie, powstała w 1866 roku i jest wytwarzana w najstarszej oficjalnie zarejestrowanej destylarni w Stanach Zjednoczonych, w małym miasteczku Lynchburg, Tennessee. Wytwarzana z najlepszych zbóż i wolnej od związków żelaza wody pochodzącej ze źródła. Jack Daniel’s jest unikalną whisky, która swój łagodny charakter zyskuje sącząc się kropla po kropli przez 3-metrową warstwę węgla drzewnego z klonów cukrowych i dojrzewając w nowych dębowych beczkach.

Zawartość alkoholu: 40% obj. alk.

czytaj więcej...
Whisky amerykańska Knob Creek

Knob Creek to whisky typu burbon, produkowana przez destylarnię Jim Beam w Clermont w stanie Kentucky. Jest bourbonem produkowanym w krótkich seriach, podobnie jak wytwarzane przez tego samego producenta Booker’s czy Baker's. Knob Creek jest leżakowana przez 9 lat w dębowych beczkach i butelkowana w stężeniu 50% alkoholu (typowa whisky ma 40%). Butelki są korkowane i zabezpieczane woskiem.

czytaj więcej...
Whisky amerykańska Knob Creek Rye

Knob Creek Rye to whisky typu burbon, produkowana przez destylarnię Jim Beam w Clermont w stanie Kentucky. Długo starzona w opalanych beczkach osiąga 50% zawartości alkoholu, zachowując przy tym swój charakterystyczny aromat. Głównym zbożem wykorzystywanym do produkcji Knob Creek Rye whiskey jest żyto. To właśnie ono nadaje unikalny, korzenny, delikatny aromat, który zmienia smak drinków na zawsze.

czytaj więcej...