Galeria trunków - Whisky

Whisky irlandzka - bogactwo smaków i aromatów

Whisky irlandzka to część bogatej kultury i dziedzictwa Irlandii. To trunek, który ma wielu oddanych miłośników na całym świecie, a jej smak jest równie złożony, co jej historia. Razem odkryjemy tajemnice whisky irlandzkiej, przyjrzymy się procesowi produkcji i dowiemy się, co sprawia, że jest tak wyjątkowa.

Whisky irlandzka Bushmills Black Bush

Bushmills Black Bush zadowoli najbardziej wymagających koneserów whiskey, zachwycając głębokim bursztynowym kolorem oraz bogatymi nutami suszonych owoców i orzechów. Dojrzewanie whiskey w beczkach po hiszpańskiej sherry Oloroso zapewnia jej słodkość miodu i wanilii. Niejednokrotnie uznawana jest za najlepszą mieszaną whiskey na świecie. Jest to whisky irlandzka potrójnie destylowana, zawiera 80% whiskey jęczmiennej (single malt), leżakowanej od 8 do 10 lat, mieszanej z 20% whiskey zbożowych (grain), produkowanej w hrabstwie Cork.

czytaj więcej...
Whisky irlandzka Bushmills Original

Bushmills Original produkowany jest w starej destylarni, założonej w 1608 roku. Wyjątkowym aspektem Destylarni Bushmills jest fakt, że destylowanie, "mieszanie", dojrzewanie i butelkowanie odbywa się w jednym miejscu. Gwarantuje to doskonałą jakość produktów, potwierdzoną wnikliwą kontrolą wszystkich procesów produkcyjnych. Bushmills Original to whisky irlandzka potrójnie destylowana. Jest mieszanką whiskey jęczmiennych i zbożowych, które leżakują min. 3 lata. Jej ostrość i waniliowy posmak jest wynikiem leżakowania w beczkach po burbonie. Głębokie, owocowo-miodowe nuty są efektem dojrzewania jęczmiennych whisky w beczkach po sherry.

czytaj więcej...
Whisky irlandzka Tullamore Dew

Tullamore Dew to klasyczna mieszana whiskey o najwyższej jakości. Produkowana od 1829 roku tylko z naturalnych składników. Whiskey irlandzka numer 2 na świecie. Tradycyjna potrójna destylacja oraz powolny proces starzenia w dębowych beczkach przez minimum 6 lat nadają Tullamore Dew wyjątkową delikatność oraz subtelność. Korzenne, cytrynowe i słodowe nuty dopełnione aromatem węgla drzewnego. Tak wytworną whiskey najlepiej cieszyć się pijąc ją samą lub z lodem.

czytaj więcej...