Galeria trunków - Whisky

Tenjaku Blended Japanese Whisky

Tenjaku Blended Japanese Whisky

Whisky Tenjaku Blended Japanese, produkowana przez spółkę Minami Alps Wine & Beverage Company Ltd., łączy w jedność tradycję i nowoczesność. Choć firma istnieje od 2012 roku, korzenie sięgają aż 1874 roku, kiedy to jej macierzysta firma, Toukuoka Co. Ltd., rozpoczęła działalność.

Tenjaku Blended Japanese Whisky cena 139,90 zł - 149,90 zł
Gdzie kupić w dobrej cenie?
  • Kraj: Japonia
  • Rodzaj: blended whisky
  • Pojemność: 0.7
  • Zawartość alkoholu: 40 %

Pochodzenie whisky Tenjaku

Tenjaku została stworzona przez legendarnego mistrza kupażu, Kenjiego Wanatabe, który cieszy się ogromnym uznaniem wśród producentów zarówno whisky jak i wina. Chociaż składniki Tenjaku są tajemnicą, możemy być pewni, że mistrzowskie kupażowanie odbyło się w Fuefuki, przy użyciu lokalnej, bardzo dobrej jakościowo wody. Nazwa "Tenjaku", pisana za pomocą japońskich znaków, oznacza skowronka, co idealnie oddaje lekkość i radość płynącą z degustacji tej whisky.

Smak i aromat Tenjaku Blended

W zapachu wita nas słodka nuta płatków zbożowych, brązowy cukier, gruszki i suszone jabłka, z subtelnym akcentem siana i sosnowych igieł. W smaku odkrywamy delikatną nutę alkoholu, która szybko ustępuje miejsca karmelowi, wanilii, jabłkom i gruszkom, ze szczyptą białego pieprzu oraz odrobiną dębu. Finisz nie jest długi, ale słodki, pozostawiając na podniebieniu smak płatków śniadaniowych, karmel, landrynki oraz lekkie nuty siana i dębu.

Whisky Tenjaku to niezapomniane doświadczenie smakowe, które zachęca do odkrywania japońskiej sztuki destylacji i kupażowania. Tenjaku Blended Japanese Whisky zdobywa uznanie swoją wyjątkową jakością i delikatnymi smakami. Jednak równie godne uwagi są amerykańskie klasyki, takie jak Bulleit Bourbon Frontier Whiskey i Bulleit Rye Bourbon, które wnoszą swój niepowtarzalny charakter na światową scenę whisky. Bulleit Bourbon zachwyca bogactwem aromatów wanilii i karmelu, podczas gdy Bulleit Rye Bourbon wyróżnia się wyrazistym smakiem i korzennymi nutami. Te trunki stanowią nie tylko wyraz mistrzostwa destylacji, lecz także symbol kunsztu i pasji, które kształtują światowy krajobraz whisky.

Czy podobał Ci się artykuł? Zostaw proszę swoją ocenę.