Galeria trunków - Drinki

Drink Cuba Libre - rum, cola, limonka. Klasyczny przepis na idealnego Cuba Libre

Drink Cuba Libre

Drink Cuba Libre wywodzi się z gorącej Kuby, i stał się symbolem wolności, a jego smak przenosi nas na karaibskie plaże, gdzie słońce grzeje równie intensywnie, jak gorące rytmy salsa. To drink, który doskonale łączy w sobie aromatyczny rum, orzeźwiającą colę i nutę świeżej limonki. To proste, a zarazem magiczne połączenie smaków sprawi, że zanurzymy się w atmosferę tamtejszych przyjęć.

Przepis na drink Cuba Libre

Składniki:

 • 50 ml rumu (preferowany biały rum)
 • 150 ml coli
 • Świeża limonka
 • Kostki lodu

Instrukcje:

 1. Przygotowanie szkła: Wybierz szklankę typu highball i wypełnij ją kostkami lodu. Zapewnij sobie świeżość i chłód już na starcie.

 2. Dodaj rum: Wlej do szkła 50 ml rumu. Możesz użyć dowolnego białego rumu, ale tradycyjnie do Cuba Libre stosuje się właśnie biały rum.

 3. Wyciśnij sok z limonki: Użyj świeżej limonki, aby dodać do drinka charakterystycznego kwasu. Wyciśnij sok z jednej bezpośrednio do szkła. Możesz także dodać kilka kawałków limonki do dekoracji.

 4. Dolać colę: Uzupełnij szklankę 150 ml zimnej coli. Niech gazowana cola połączy się z rumem i sokiem z limonki.

 5. Delikatnie wymieszaj: Użyj długiej łyżki do delikatnego wymieszania składników. Postaraj się nie tracić bąbelków gazu z coli.

 6. Dekoracja i podanie: Dodaj kilka kawałków limonki do drinka jako dekorację. Jeśli lubisz, możesz także ozdobić krawędź szkła plasterkiem.

 7. Gotowe do podania: Twój drink Cuba Libre jest teraz gotowy do spożycia! Podawaj go z długą słomką i ciesz się smakiem klasycznego drinka, który przeniesie Cię prosto na karaibską plażę.

Tagi artykułu: