Galeria trunków - Drinki

Gold Rush - Drink z bourbonem i syropem miodowym

Gold Rush drink z bourbonem i syropem miodowym

Gold Rush to koktajl, który łączy w sobie prostotę klasycznego whiskey sour z wyjątkową głębią smaku, jaką oferuje syrop miodowy. Ten drink to połączenie bourbonu, świeżo wyciśniętego soku z cytryny i słodkiego syropu miodowego, które razem tworzą wyjątkowo zbalansowany i orzeźwiający napój.

Bourbon wnosi do drinka Gold Rush bogate nuty wanilii, karmelu i dębu, które stanowią solidną bazę dla innych składników. Świeżo wyciśnięty sok z cytryny dodaje koktajlowi kwaskowatości, która idealnie przełamuje słodycz miodu i podkreśla głębokie smaki bourbonu. Syrop miodowy, przygotowany poprzez rozpuszczenie miodu w gorącej wodzie, dodaje drinkowi delikatnej słodyczy i aksamitnej tekstury, jednocześnie łagodząc ostrzejsze nuty cytryny i bourbonu. Połączenie tych trzech składników sprawia, że Gold Rush jest drinkiem pełnym charakteru, doskonale zbalansowanym i niezwykle przyjemnym do picia.

Przepis na drink Gold Rush

Składniki:

  • 60 ml bourbonu
  • 20 ml świeżo wyciśniętego soku z cytryny
  • 20 ml syropu miodowego (miód rozpuszczony w równych proporcjach z gorącą wodą)

Jak zrobić Gold Rush:

  1. W shakerze wypełnionym lodem połącz bourbon, sok z cytryny i syrop miodowy.

  2. Wstrząsaj energicznie przez około 15 sekund.

  3. Przecedź koktajl do schłodzonej szklanki typu old fashioned wypełnionej lodem.

  4. Udekoruj plasterkiem cytryny lub skórką cytrynową.

Jak zrobić syrop miodowy?

Przygotowanie syropu miodowego jest bardzo proste i szybkie, podobne do przygotowania syropu cukrowego. Najpierw zagotuj wodę. Nie musi być wrząca, ale powinna być na tyle gorąca, aby łatwo rozpuścić miód. W małym garnku lub misce połącz miód i gorącą wodę w równych proporcjach. Na przykład, jeśli używasz 1 szklanki miodu, dodaj 1 szklankę gorącej wody. Mieszaj miód i wodę, aż miód całkowicie się rozpuści i powstanie jednolity syrop. Pozostaw syrop do ostygnięcia do temperatury pokojowej, a następnie przelej go do szczelnego pojemnika lub butelki i przechowuj w lodówce. Syrop miodowy powinien być świeży i gotowy do użycia przez kilka tygodni.

Historia i pochodzenie Gold Rush

Gold Rush powstał w Nowym Jorku, a jego twórcą jest barman pracujący w słynnym barze Milk & Honey. Bar ten, założony przez Sasha Petraske, był jednym z pionierów nowoczesnego ruchu koktajlowego, który skupiał się na wysokiej jakości składnikach i klasycznych technikach barmańskich. Gold Rush został stworzony jako prosta, ale elegancka wersja whiskey sour, zastępując tradycyjny syrop cukrowy syropem miodowym, co nadało drinkowi głębszy, bardziej złożony smak.

Nazwa "Gold Rush" odnosi się do gorączki złota, która miała miejsce w XIX wieku w Stanach Zjednoczonych. Koktajl ten swoją nazwą nawiązuje do bogactwa smaku i złocistej barwy, którą zawdzięcza bourbonowi i syropowi miodowemu.