Galeria trunków - Whisky

Metaxa 12 - Greckie arcydzieło z 12-letnią historią

Metaxa 12

Metaxa 12 to grecki trunek, który został wprowadzony na rynek w 1888 roku. Jest to mieszanka destylatu winnego oraz starzonego brandy, która jest aromatyzowana różnymi ziołami i przyprawami. Metaxa jest znana z bogatego, gładkiego smaku i złocistego koloru. Jest popularnym trunkiem w Grecji, szczególnie jako składnik drinków koktajlowych lub do spożycia samodzielnego. Metaxa występuje w różnych wersjach, od tych bardziej delikatnych i łagodnych po te bardziej intensywne i pełne aromatów.

Metaxa 12 cena 159,90 zł - 169,90 zł
Gdzie kupić w dobrej cenie?
  • Kraj: Grecja
  • Rodzaj: brandy
  • Pojemność: 0.7
  • Zawartość alkoholu: 40 %

Smak Metaxa 12

Metaxa 12 w czystej postaci, bez dodatków pozwala na pełne doświadczenie jej bogatego i złożonego charakteru. Podczas degustacji Metaxy, można dostrzec szeroką gamę smakowych doznań - od nut figowych i śliwkowych, po subtelne akcenty lukrecji i mieszankę ziół. W połączeniu z tonikiem lub sokiem grejpfrutowym, potrafi natomiast zaskoczyć i zadowolić niejedno podniebienie.

To, co sprawia, że Metaxa jest tak wyjątkowa, to nie tylko staranne dojrzewanie przez 12 lat w beczkach z francuskiej dębiny Limousin, ale i unikalne połączenie winnych destylatów z wyspy Samos. Dodatek win Muscat nadaje trunkowi głęboki i wyrafinowany smak.

Sekretna kompozycja ziół i kwiatów róży dodaje Metaxie delikatnego, ale wyrazistego aromatu. Jest to hołd dla tradycji, którą stworzył Spiros Metaxas, a która do dziś zachwyca smakoszy na całym świecie.

Czy podobał Ci się artykuł? Zostaw proszę swoją ocenę.