Galeria trunków - Drinki

Brandy Alexander - Kremowy drink z koniakiem

Brandy Alexander drink z koniakiem i likierem kakaowym

Brandy Alexander to koktajl z kategorii drinków deserowych. Składa się z trzech głównych składników: koniaku (często używa się brandy lub koniaku), kremowego likieru kakaowego oraz śmietany. Zazwyczaj używa się gęstej, kremowej śmietany, która dodaje koktajlowi bogatej tekstury i lekkości. Najlepiej nadaje się do tego celu śmietana kremówka (śmietanka kremowa), która ma wysoką zawartość tłuszczu (minimum 36%) i jest odpowiednio gęsta.

Koktajl zazwyczaj podawany jest schłodzony w kieliszku koktajlowym i często dekorowany gałką muszkatołową lub startą czekoladą. Koktajl ma kremową, lekko słodką i aromatyczną teksturę, doskonale nadającą się jako deserowy trunek po posiłku. Brandy Alexander jest eleganckim i smacznym drinkiem, który cieszy się popularnością od lat, zwłaszcza jako wykwintna opcja na specjalne okazje.

Przepis na Brandy Alexander

Składniki:

 • 45 ml koniaku
 • 30 ml likieru kakaowego
 • 30 ml śmietany kremowej
 • Gałka muszkatołowa do dekoracji

Przygotowanie:

 1. W shakerze połącz koniak, likier kakaowy i śmietanę.

 2. Napełnij shaker lodem.

 3. Energicznie wstrząśnij, aby wszystkie składniki się dobrze wymieszały i schłodziły.

 4. Przelej zawartość shakera do kieliszka koktajlowego.

 5. Delikatnie posyp wierzch gałką muszkatołową.

Jaki użyć likier do Brandy Aleksandra?

Do drinka Brandy Alexander z koniakiem polecamy użyć kremowego likieru kakaowego o wysokiej jakości. Kilka popularnych i smacznych opcji to:

 1. Kahlúa: Jest to popularny kremowy likier kawowy, który doskonale nadaje się do koktajli.

 2. Godiva Chocolate Liqueur: To luksusowy likier czekoladowy, który świetnie sprawdzi się w Brandy Alexander, dodając głębokiego smaku czekolady.

 3. Baileys Chocolat Luxe: Jeśli lubisz Baileys, to wersja Chocolat Luxe, zawierająca prawdziwą belgijską czekoladę, będzie idealna do tego koktajlu.

 4. Mozart Dark Chocolate Liqueur: To intensywny likier czekoladowy o głębokim smaku gorzkiej czekolady, który doda elegancji i bogactwa do Brandy Alexander.

Czy podobał Ci się przepis na drink? Zostaw proszę swoją ocenę.