Galeria trunków - Whisky

Benriach 16 - Doskonały smak szkockiej whisky

Benriach 16

Benriach 16-letni to doskonały przykład tego, jak wieloletnia tradycja i fachowa wiedza mogą zaowocować niezwykłym, złożonym smakiem. Ta wyjątkowa whisky single malt powstaje w destylarni Benriach, której historia sięga aż 1898 roku, kiedy to John Duff postanowił rozpocząć swoją przygodę z whisky.

Benriach 16 cena 439,90 zł - 459,90 zł
Gdzie kupić w dobrej cenie?
  • Kraj: Szkocja
  • Region: Speyside
  • Rodzaj: single malt
  • Pojemność: 0.7
  • Zawartość alkoholu: 43 %

Proces produkcji whisky Benriach

Kluczowych elementem procesu produkcji whisky Benriach są beczki, w których dojrzewa. Przez 16 lat jest leżakowana w trzech rodzajach beczek: po amerykańskim bourbonie, po sherry oraz w beczkach z dziewiczego dębu typu „virgin oak”. W tym czasie whisky nabiera bogactwa i złożoności, które doceni każdy smakosz.

Smak Benriach 16

W destylarni Benriach Master Blenderem jest Dr. Rachel Barrie, pod okiem której destylaty dojrzewające w różnych typach beczek są starannie łączone, tworząc wyjątkowy bukiet smakowy. Aromat pieczonych jabłek, orzechów, imbiru, moreli i miodu kuszą zmysły, otwierając drzwi do niezwykłego doświadczenia smakowego.

Benriach 16-letni prezentuje się w kolorze brązowym, a jego smak jest równie zachwycający, oferując aromat duszonych jabłek, owoców pestkowych, łagodnego dębu, nuty miodu oraz kandyzowanej skórki cytrusów. Finisz jest delikatnie dymny, pozostawiając niezapomniane wrażenia na podniebieniu.

Degustacja Benriach whisky

Degustacja whisky Benriach 16-letniego to pełnowymiarowe doświadczenie dla wszystkich zmysłów. Zalecamy spożywanie tego trunku w niedużym kieliszku w kształcie tulipana, który pozwala na koncentrację aromatów i wpływa na intensywność doznań. Ten bursztynowy napój najlepiej smakuje w temperaturze pokojowej, ale zalecane jest także dodanie do niego kilka kropel wody lub kostki lodu, aby jeszcze intensywniej odkryć różnorodność smaków.

Czy podobał Ci się artykuł? Zostaw proszę swoją ocenę.