Galeria trunków - Whisky

Glenglassaugh Portsoy - Esencja szkockiej whisky

Glenglassaugh Portsoy

Glenglassaugh Portsoy Single Malt to niezwykła podróż przez aromatyczne zakątki nadmorskiej wioski Portsoy, zamknięta w butelce whisky. Ta limitowana edycja whisky przenosi nas w malownicze krajobrazy, gdzie morze spotyka ląd, a słońce odbija się od fal, malując złote refleksy na ciemnych wodach.

Glenglassaugh Portsoy cena 339,90 zł - 349,90 zł
Gdzie kupić w dobrej cenie?
  • Kraj: Szkocja
  • Region: Highland
  • Rodzaj: single malt
  • Pojemność: 0.7
  • Zawartość alkoholu: 49.1 %

Smak Glenglassaugh Portsoy

Butelkowana z mocą 49,1% alkoholu, Glenglassaugh Portsoy emanuje głębokim, ciemnym bursztynem, jak noc nad morzem, co potęguje jej tajemniczy urok. Bez dodatku sztucznych barwników, kolor tej whisky jest wyrazem czystego dojrzałego smaku, osiągniętego w zbalansowanym zestawie beczek, w których dojrzewała.

Podczas degustacji, w aromacie odnajdujemy zapach morskich fal, tropikalnych owoców, sherry i ciemnej soi, które mieszają się w niepowtarzalną melodię zapachową. W smaku, ciemna czekolada, przypalone mango i melasa prowadzą nas w podróż przez wybrzeża, z nutką morskiej soli na końcu. Finisz to eksplozja słodyczy i świeżości, przypominająca musujące fale oceanu.

Degustacja whisky Glenglassaugh Portsoy

Rekomendujemy degustować tę whisky bez dodatków, by w pełni doświadczyć jej niepowtarzalnego smaku i aromatu. Kieliszek tulipanowy pozwoli wyostrzyć zmysły i odkryć wszystkie niuanse jej bogatego bukietu.

Glenglassaugh Portsoy to prawdziwa opowieść o nadmorskich przygodach. Destylowana w jedynej nadmorskiej destylarni na granicy regionów Highland i Speyside, ta whisky to kwintesencja rzemiosła destylacji, łączącego w sobie tradycję, pasję i unikalny smak szkockiej whisky.

Czy podobał Ci się artykuł? Zostaw proszę swoją ocenę.